Revitalizace Hrádeckého potoka

Dne 28. dubna 2022 proběhlo v sokolovně v Červeném Hrádku veřejné představení studie proveditelnosti revitalizace Hrádeckého potoka, kterého se zúčastnili také členové našeho hnutí Lucie Peroutková a Petr Maule. Studii a vizualizaci prezentoval zejména pracovník útvaru koncepce a rozvoje Heller a na dotazy občanů se snažil odpovídat starosta Soukup.

Studie navrhuje odtrubnění hrádeckého potoka se současným vznikem nivního prostoru v centrální části Červeného hrádku.

Hlavním cílem je revitalizovat současný prostor za využití evropských dotací, bohužel časový horizont naplnění tvorby nivního prostoru a volnočasových prvků je minimálně 5 let.

Naši červenohrádečtí členové rozhodně vítají myšlenku revitalizace tohoto prostoru, nicméně z hlediska časového výhledu realizace projektu by bylo vhodné zamyslet se nad nějakým dílčím řešením, které by tento prostor nebo alespoň jeho část pomohlo lépe využít již nyní a nikoliv nejdříve za 5 let, jak současný návrh uvádí.

Pojďme se od krásných vizualizací přesunout ke konkrétním krokům např. vybudování přírodního hřiště s herními prvky, které jsou vhodné pro volnočasové aktivity.

Ing. Lucie Peroutková - místopředseda PRO Plzeň MS4

 

Foto: Zdroj MO Plzeň 4 

V sobotu 23.4.2022 se uklízelo Pod Sylvánem

V sobotu 23.4.2022 se členové a příznivci hnutí PRO Plzeň zapojili do úklidu v rámci projektu Ukliďme Česko. Tentokrát jsme uklízeli v ulici Pod Sylvánem u Rozhledny Sylván. Akce se posunula z plánovaného termínu 2.4.2022. Počasí bylo ideální a podařilo se nasbírat hodně odpadků.

Těšíme se na další úklid

#JSMEPROPLZEN 

Ukliďme Česko - 2.4. uklízíme Pod Sylvánem

Hlavní jarní úklidový den bude 2. dubna 2022 a naše hnutí PRO Plzeň opět bude u toho. Tentokráte vyrážíme uklidit část Plzně a to ulici Pod Sylvánem, která se nachází blízko OC Globus.

Uklidit tak můžeme i okolo Sylvánské rozhledny. Sraz v 9:00h na začátku ulice Pod Sylvánem, těšíme se na každého, kdo by chtěl uklízet s námi

Kontakt: Radek Mráz, 737271082 

Facebook: https://fb.me/e/1GglMhRUZ

 

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2021 PRO Plzeň