Navrhli jsme vyšší podporu sboru dobrovolných hasičů

V rámci listopadového zasedání výboru seznámil vedoucí odboru bezpečnosti Ing. Radek Svoboda členy výboru s náměty pro rozpočet pro 2022 v oblasti bezpečnosti, veřejného pořádku a krizového řízení.

V rámci diskuse členů výboru navrhli Hana Valachovičová /STAN/ a Petr Maule /PRO PLZEŇ/ přesun 1 milionu korun pro řešení mimořádných událostí na vyšší podporu sboru dobrovolných hasičů. Tento návrh byl předložen z důvodu opakovaného nevyčerpání položky rozpočtu pro mimořádné události a naopak dlouhodobé podfinancování dobrovolných hasičů. V rámci dalších bodů byli členové výboru ujištěni, že ačkoliv celorepublikově není covidová situace příznivá, tak připravenost zdravotnických zařízení v kraji je dostatečná a měly by případný výrazný nápor nakažených zvládnout bez výrazných problému.

Stejně jako v rámci minulých zasedání výboru se projednávaná tématika netočila pouze kolem legislativy, ale zabývala se bezpečností a záchranným systémem. Opětovně byla bylo probíráno financování sborů dobrovolných hasičů, kde je neustále potřeba obnovovat techniku, aby se zajistila maximální akceschopnost těchto sborů v případě lokálních záplav domů apod.

V rámci činnosti výboru pro legislativu, bezpečnost a záchranný systém si velmi chválíme spolupráci nejen s hejtmankou kraje, ale zejména s vrcholnými představiteli integrovaného záchranného systému, kteří se na naše zasedání dostavují a případné nejasnosti vysvětlí a odůvodní nejasnosti, které souvisejí s jejich požadavky na podpory jednotlivých složek IZS.

Petr Maule, Nikola Šimlová - členové Výboru pro legislativu, bezpečnost a záchranný systém

Staň se PRO Plzeňákem!

Jsi Plzeňák a máš rád Plzeň? Chceš, aby Plzeň byla bezpečná, snadno průjezdná, čistá, sportovní? Připoj se k nám! Jako člen, příznivec nebo nestraník, který chce kandidovat v obecních volbách a něco změnit. 

Přivítáme každého, kdo má chuť udělat Plzeň lepší. 

Zaregistruj se na našem webu: http://proplzen.cz/pridejte-se-k-nam a zaškrtni jednu z variant, která je ti nejblíže. 

Tým PRO Plzeň 

Doubravka si zvolila nové vedení MO PRO Plzeň

První úterý v měsíci listopadu se uskutečnila členské schůze místní organizace MO Plzeň 4 - Doubravka.
Do vedení PRO Plzeň na čtvrtém plzeňském  obvodě byl jako předseda zvolen Petr Maule a místopředsedy byli zvoleni Luboš Kastner, Lucie Peroutková a František Synáč.
Všichni zvolení dostali širokou podporu od přítomných členů.
Gratulujeme ke zvolení a přeje hodně sil do komunálních voleb 2022!

 

Hnutí PRO Plzeň 

Plzeňáci stojí za strážníky!

Před týdnem naše hnutí vytvořilo anketu, kde Plzeňáci vyjádřili svůj názor na zavedení jednočlenných hlídek městské policie. V anketě se vyjádřilo přes 1100 respondentů a bylo osloveno přes 22000 lidí. Výsledek byl: 1178 reakcí. Pro zachování dvoučlenných hlídek 1129. Pro zachování jednočlenných hlídek 49. 

Tento jednoznačný výsledek vyjadřuje podporu městským strážníkům. Stejně tak mají i podporu našeho hnutí. O výsledku ankety budeme informovat také představitelé Města Plzně. 

 

Dopis pro primátora města Plzně a radního pro bezpečnost: 

Mgr. Martin Baxa - primátor města Plzně
Martin Zrzavecký - člen Rady města Plzně pro oblast bezpečnosti


Vážený pane primátore, pane radní,
v minulých dnech jsme zaznamenali nespokojenost části městských strážníků se zavedením jednočlenných hlídek.
Politické hnutí PRO Plzeň proto uspořádalo anketu, jejímž cílem bylo zjistit názor občanů Plzně.
Anketa nakonec získala poměrně vysoký počet reakcí a komentářů. Bylo osloveno přes 22000 lidí. Ankety se zúčastnilo 1178 občanů. Pro zachování dvoučlenných hlídek hlasovalo 1129 respondentů. Pro zavedení jednočlenných hlídek 49.
Překvapil nás zájem spoluobčanů o činnost Městské policie Plzeň a zároveň i obavy o bezpečnost strážníků v případě, že se strážník bude pohybovat osamoceně. Byli jsme sami zvědavi, jak anketa dopadne a tak jednoznačný výsledek nás překvapil. Z důvodu faktické jednoznačnosti ankety Vás žádáme o hlubší zamyšlení nad budoucností Městské policie Plzeň a domníváme se, že byste stanovisko obyvatel města Plzně měli reflektovat.
Berte prosím náš dopis a výsledky ankety jako příspěvek do diskuse o Městské policii v Plzni.

Děkuji a jsem s pozdravem

V Plzni 11.května 2021

Mgr. Radek Mráz – předseda hnutí PRO Plzeň

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2021 PRO Plzeň