Přebor Plzeňského a Karlovarského kraje ve sportovní gymnastice žen a mužů

  • Vydáno: 29. listopad 2022

Uplynulý víkend pořádala Krajská soutěžní komise sportovní gymnastiky pro Plzeňský kraj z pověření České gymnastické federace v tělocvičně TJ Sokol Plzeň 1 Přebory Plzeňského a Karlovarského kraje ve sportovní gymnastice žen a mužů.

V soutěži žen se jednalo o závod družstev jednotlivých oddílů v II. – V. lize, přičemž nejdůležitější postupový závod na Mistrovství České republiky proběhl dopoledne. Bohužel dle přepočtů z loňského MČR nemá Plzeňský ani Karlovarský kraj nárok na přímé postupové místo na MČR. Závodnice GK Domažlice (1. místo) a závodnice TJ Sokol Plzeň 1 A (2. místo) tedy budou čekat na případné přidělení divokých karet
a já pevně věřím, že alespoň jedno z družstev se v Ostravě o víkendu 3. – 4. 12. 2022 MČR zúčastní. Odpolední závod patřil nepostupovým soutěžím a zakončily ho začínající závodnice kategorie „nábor“ (r. narození 2016 a mladší).

Sobotního závodu se v součtu zúčastnilo cca 100 dívek ve věku 5 – 20 let. Závod podpořili svojí účastí a věcnými cenami zástupci Magistrátu města Plzně: náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu paní Mgr. et Mgr. Lucie Kantorová, člen Rady města Plzně pro oblast podporu sportu, mládeže a tělovýchovy pan Ing. Tomáš Morávek a vedoucí odboru sportu pan Ing. Přemysl Švarc. Nedělní závod patřil chlapcům, kterých se v Plzeňském a Karlovarském kraji účastní pravidelně kolem 30. Na rozdíl od dívek závodí v šestiboji a jejich soutěž probíhá na podzim v jednotlivcích, soutěž družstev pak na jaře. Viděli jsme zdařilé výkony opět od začínajících závodníků v kategorii „nábor“ až po dorostence domácího oddílu. Hlavním rozhodčím tohoto závodu byl dokonce mezinárodní rozhodčí SG mužů pan Michal Vopelka.

Sportovní gymnastiku v Plzeňském kraji podporuje i Plzeňská filharmonie, za což velmi děkujeme. Vítězové se podívají na některá její představení v Měšťanské besedě.

Pod gesci KSK SG PK spadají registrované oddíly PK – Sokol Plzeň 1, GK Domažlice, DDM Nýrsko a TJ Sokol Rokycany. Závody pravidelně pořádáme ve spolupráci s Karlovarským krajem, kde mají pouze 2 registrované oddíly: TJ Slovan Karlovy Vary a TJ Lokomotiva Cheb. Vzhledem k jejich nízké členské základně tradičně jezdí na závody k nám do Plzně.

Děvčata i chlapce do konce roku čekají ještě další pohárové, zejména předvánoční, soutěže, pak následuje závodní pauza cca do dubna a v květnu se budeme těšit na jarní přebory.

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.