Jsme PRO Plzeň sportovnější

Chceme, aby lidé v Plzni byli aktivnější, více se věnovali sportu a měli k tomu dostatek příležitostí. Platí to pro každou věkovou kategorii, ale nejvíce pro naše děti. Chceme je dostat od počítačů a tabletů ven na hřiště i do tělocvičen.

Ať máme za co sportovat! Chceme zvýšit finanční podporu všem sportovním klubům v Plzni a pokusit se alespoň částečně nahradit úbytek financí ze státního rozpočtu. Moc si vážíme dobrovolných trenérů a trenérek a chceme klubům pomoct vytvořit takové prostředí, aby těchto trenérů bylo více a více.

Jistota! Chceme zavést takový systém financování a rozdělování dotací, který by měl dávat sportovním klubům větší míru existenční jistoty na delší časové období. Sportovní klub v roce 2018 musí vědět, jaké budou jeho dotace pro rok 2019! Financování takového sportu vnímáme jako důležitý faktor v boji proti dětské kriminalitě, obezitě, cukrovce atd.

Chceme, aby se děti rozpohybovaly v běžném životě. U každé základní školy ve městě bude ráno přítomen městský policista, který dohlédne na to, že děti budou moci alespoň část cesty dojít do školy bezpečně pěšky. Proč? Protože budou mít možnost projít se a nadýchat se vzduchu, budou ve škole soustředěnější a dosáhnou lepších výsledků. Dokazují to studie ze Skandinávie.

Myslíme i na dospěláky! Chceme vytvořit programy sportovní aktivity pro občany 50+. Cílem je vytvořit pro dospělé a seniory dostatek možností sportovat a žít aktivně. Ať už v organizovaných skupinách, nebo individuálně.

Zpátky na brusle! Chceme pro děti v mateřských školkách zajistit výuku bruslení. Měly by mít opět větší možnost seznámit se s tímto tradičním českým sportem. Bruslení považujeme za výbornou prevenci i léčbu pro astmatiky. Chceme svěřit tuto pohybovou aktivitu do rukou odborníků. Rodiče ani mateřské školy by s ní neměli mít žádné výdaje a starosti.

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© PRO Plzeň. All rights reserved.