Jsme PRO Plzeň bezpečnější

  • Bezpečná Americká. Za posledních 8 let se o větší bezpečnosti v Plzni jen mluví. Kromě zavedení jednočlenných hlídek MP a následného odchodu městských strážníků se nic nestalo. Naše hnutí prosadí větší bezpečnost na Americké. Ve spolupráci s PČR posílíme hlídky MP. Občané Plzně se nesmí večer bát, dát si skleničku vína nebo piva a obávat se vraženého nože v zádech.
  • Zvýšení bezpečnosti nejen v centru města, ale i v dalších lokalitách jako je Petrohrad, Doudlevce, a další vytipované lokality.
  • Zvýšení bezpečnosti v MHD zapojením více hlídek městské policie.
  • Profesionalizace městské policie a zlepšení její image v očích občanů Plzně. K tomu bude potřeba především stabilizace, udržení personálního stavu MP Plzeň, tzn. zamezení odchodu, zejména zkušených strážníků k jiným obecním či městským policiím, k jiným ozbrojeným složkám. Možností k udržení personálního stavu mohou být další motivační prostředky, benefity. Pokud se nepodaří stabilizovat personální stav, hrozí riziko uzavření některých služeben (v minulosti byla dočasně uzavřena borská služebna, zrušena Stanice Vinice zařazená pod služebnu Lochotín), sloučení služeben. Tímto stavem může dojít až k omezení nepřetržitého výkonu služby. Strážníci na sloučených služebnách by pak zajišťovali více městských obvodů.
  • Nábor nových kvalitních strážníků, zaměstnanců s využitím benefitů (náborový příspěvek ve výši 100.000,- Kč, 150.000,- Kč nebo 200.000,- Kč, rozložený do několika let. Dále přidělení služebního bytu strážníkovi se smlouvou na dobu neurčitou.
  • Přiveďme na ulice více strážníků, kteří budou s občany komunikovat. Vnímat jejich problémy, radit jim. Nyní mají strážníci co nejvíce řešit a nepřehlížet přestupky (pokuty, oznamování správním orgánům). Chceme vrátit strážníky městské policie ke službě občanům.
  • V bezpečnostní otázce bezdomovectví – sociálně bezpečnostní problém, do jehož řešení by se měly zapojit kromě Městské policie, Policie ČR, sociálních odborů, Charit další úřady a organizace (např. Úřad práce) a nabídnout těmto lidem možnost výdělku formou prací prospěšných městu.

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.