Jsme pro Plzeň bez projektů do šuplíků

  • Akvapark, nový bazén, přístavba či zelená louka? - Již od roku 2009 existuje studie rozvoje plaveckého bazénu v Plzni na Slovech schválená ZPM včetně akvaparkové přístavby a s ní je třeba pracovat. Je hotová. Jako plno jiných projektů či studií, které v dobré míře vymysleli naši političtí předchůdci a čeká v šuplíku. Proč na ně tedy nenavázat a zatracovat jejich práci, když byla dobrá?   Studie rozvoje bazénu na Slovanech je včetně akvaparkové přístavby stávajícího areálu. Je i včetně výstavby nového parkovacího domu, který je pro tuto lokalitu plnou sportovišť naprosto nezbytný. Parkovací dům má již projekt hotový. Podle studie rozvoje bazénu na Slovanech se před pár lety začalo postupovat. Vše je krásné, nový dětský bazén, dětské brouzdaliště, centrální šatny se zázemím a recepcí hotelového typu. Jsou připravené, nebo se připravují projekty na saunový svět, zázemí pro sportovce, modernizace ubytovacího centra.  Stejně, jako se modernizují všechna sportoviště v majetku města Plzně, Prokopávka, fotbalový stadion, zázemí pro hokej atd. je třeba rozvíjet dál i tento areál, kam ročně přijde přes 500 000 Plzeňanů. Ano, Plzni chybí zařízení s vodou pro volnočasové aktivity dětí a jejich rodin. Tedy akvapark. A co je levnější řešení, stavět na zelené louce, nebo minimalizovat provozní náklady, a tedy stavět a pak provozovat levněji? Navíc multifunkční zařízení pro celé rodiny, kde si každý vybere, co má rád. Tedy plavání, Relax či zábavu. Budoucí provoz je jasný, personálem se u přístavby jen trochu doplní, a i výstavba bude výrazně levnější, neb všechny potřebné inženýrské sítě již připraveny jsou. Tedy případné řešení by bylo rychlejší, ekonomičtější a realizovatelné během jednoho volebního období. Stavět jakýkoli bazén či akvapark na zelené louce, navíc bez výrazné dotační pomoci EU je v současné době, jako dělání z eidamu ementál. Tedy díry do všech budoucích rozpočtů města Plzně.
  • O tom, že se uvažuje o takovém provozovateli nového bazénu, který dovedl k demolici vlastní bazén, který vlastnil a nestaral se o něj a teď by měl provozovat něco nového co dostane do správy od města ani nemluvě.
  • Obecně využít již plánované projekty a zkusit obnovit dobré myšlenky předchozích vedeních, když už byli na tyto projekty vynaloženy veřejné peníze.

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.