Jiří Winkelhöfer, kandidát na starostu MO Plzeň 1

  • Vydáno: 23. srpen 2022
Našim lídrem na „Jedničce“ je zkušený politik a v letech 2002 až 2008 také starosta tohoto městského obvodu.
Investovat do rekonstrukcí školek byla jedna z jeho priorit v období starostování. Dnes se ukazuje, jak užitečné tyto investice byly. 👍
Co chce na „Jedničce“ zlepšit? Určitě bezpečnost, parkování, dopravu, ale i například vybudovat u základních škol zabezpečená a monitorovaná místa pro stání jízdních kol žáků a učitelů. 👮🚗
Jiří Winkelhöfer je naším lídrem na „Jedničce“ 1️⃣ 
 
A co Jirka říká na svoji kandidaturu a co by chtěl v Plzni změnit? 
 

V letech 2002 – 2007 jsem vykonával funkci starosty Městského obvodu Plzeň 1 (MO1). Některá opatření, která jsme tehdy s kolegou, místostarostou Jiřím Uhlíkem, zavedli, občané ocenili.

Pokud budu mít po volbách možnost, opět bych výrazně podporoval bezpečnostní složky. Vždy jsme velmi intenzivně spolupracovali s Policií ČR i Městskou policií Plzeň (MP). Tím více mě mrzí současná neutěšená bezpečnostní situace v Plzni. S podporou Policie ČR je to samozřejmě složitější, ale například jí můžeme pořídit materiální vybavení. Naopak MP, orgán obce, se mi jeví v posledních volebních obdobích jako velmi opomíjená. V minulosti jsme vyslyšeli názory občanů i MP a iniciovali zřízení služebny na Vinicích, kde bezpečnostní situace patřila mezi nejnegativnější v celé Plzni. Současný omezený provoz služebny vůbec nechápu. Přece nikdo nemůže chtít, aby se tam vše vrátilo do starých kolejí. MP musíme finančně podpořit, aby zaměstnancům nabízela srovnatelné podmínky s konkurencí a policisté hromadně neodcházeli jinam. Chtěl bych, aby MP získala svojí prací mnohem lepší reputaci mezi Plzeňáky. Aby ji nevnímali pouze jako výběrčí pokut, ale pomocníka ve složitých životních situacích.

V době mého funkčního období jsme ve spolupráci se Správou veřejného statku Města Plzně výrazně zintenzivnili rozvoj cyklostezek. Dnešní síť samozřejmě nelze s tehdejším stavem srovnat, přesto nelze usnout na vavřínech. Především kvalita starších stezek volá po investicích. Dále bych rád podpořil základní školy, aby mohly ve svých areálech vybudovat uzamykatelné a monitorované stojany na kola, aby žáci měli možnost jezdit do školy na kole.

V minulosti jsme zavedli vydávání pytlíků na psí exkrementy v budově ÚMO 1, protože stojany po obvodě působily spíše problémy. S ohledem na veliký nárůst počtu psů, zvláště během covidového lockdownu, musíme rozšířit plochy vhodné pro jejich pohyb. Samozřejmě fyzicky oddělené od jiných ploch. MO1 by si jistě zasloužil i psí hřiště, jaké vzniklo na Slovanech.

 

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© PRO Plzeň. All rights reserved.