Ing. Tomáš Kotora: Teplota vody v našich bazénech zůstane stejná

  • Vydáno: 16. září 2022

"Ve všech městských bazénech, tedy na Slovanech i na Lochotíně, teplota vody zůstane stejná" - Upozorňuje Ing. Tomáš Kotora, ředitel bazénu, předseda plaveckého klubu VŠ Slavia

Teploty vody se v blížící krizi rozhodně snižovat nebudou. Teplota vody zůstane i v době zdražování energií stejná. Nebude se v žádném případě snižovat, jak někdo šíří nesmyslnou fámu, což je stejný nesmysl, jako by se říkalo, že Vám v restauraci budou dávat syrová jídla. Nikdo by pak do restaurace, ani do studené vody v bazénu přeci nechodil.

Vzhledem k tomu, že město Plzeň nebude zdražovat cenu ani tepla ani vody, což je pro provoz bazénu klíčové, a že navíc provozovatel bazénů, Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň, si chytře hned jak vznikl problém s Bohemia energy, „zastropoval“ cenu elektrické energie do 31.12.2023, mohou zůstat a zůstanou teploty stejné.

Díky investicím města Plzně do vzduchotechniky a nových oken obou bazénů v posledních letech, bude dokonce vyšší teplota okolního vzduchu.

Teplotu vody na sportovišti ( oba dva bazény jsou sportoviště města Plzně, tedy bazény určené ke sportování ) a proto tuto teplotu určují hygienické předpisy a ta je a zůstane následující:

- velký bazén, divoká řeka a tobogán 27 C

- malý bazén 29 C (32 C při výuce batolat)

- relaxační bazén 34 C

- vířivky 35 C

- dětské brouzdaliště 32 C

- parní komory 55 C při aromaterapii 45 C

- sauna 100 C sauna muži, 95 C sauna ženy - teplota je na přání klientů

Se stejnou teplotou na obou bazénech zůstane stejná i cena vstupného, tedy se zatím ani nepočítá se zdražováním, což je pro všechny Plzeňáky jistě výborná zpráva. 

Ing. Tomáš Kotora, ředitel bazénu, předseda plaveckého klubu VŠ Slavia

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.