rok 2021 - Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost

  • Vydáno: 12. prosinec 2021

Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost

Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost se pod vedením Ing. Vladimíra Tichého v roce 2021 sešel celkem 6x, kdy polovina setkání proběhla prezenčním způsobem a druhá polovina proběhla on-line formou.

Hlavní věcnou problematikou, kterou se výbor zabývá, jsou změny v rejstříku škol a školských zařízení. Výbor řeší také změnu zájmu studentů o různé obory středních škol, kdy jsou průběžně navyšovány resp. snižovány kapacity u jednotlivých oborů středních škol. V rámci jednání výboru byla také vedena diskuse k otevření nových základních, středních a vyšších odborných škol v rámci Plzeňského kraje.

V rámci průběžné činnosti výboru byli jeho členové seznámeni s výsledky maturitních zkoušek na školách v Plzeňském kraji a taktéž s výsledky přijímacího řízení na střední školy v kraji.

Na zasedání výboru byly Regionální rozvojovou agenturou Plzeňského kraje prezentovány 2 rozsáhlé analýzy, a to Regionální predikce trhu práce v Plzeňském kraji a Analýza vývoje počtu žáků na středních školách v Plzeňském kraji. Na základě zmíněných analýz bude výbor ve spolupráci s odborem školství, mládeže a sportu navyšovat kapacitu studentů u jednotlivých škol.

Celkově lze shrnout fungování výboru jako velice kvalitní, kdy prozatím odvedená činnost předsedy výboru Ing. Tichého a také dalších členů výboru vedou k zvyšování kvality školství v Plzeňském kraji a přispívá ke snižování nezaměstnanosti napříč celým krajem 

Ing. Vladimír Tichý /PRO Plzeň/ - předseda Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost

Jiří Winkelhöfer /PRO Plzeň/ - člen Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.