PRO PLZEŇ rekapituluje první půl rok po úspěchu ve volbách

  • Vydáno: 8. červen 2023

PRO PLZEŇ rekapituluje první půl rok po úspěchu ve volbách

Jaký byl první zhruba půl rok působení hnutí PRO PLZEŇ ve vedení města? Pojďme vyzdvihnout několik bodů, na které jsme se zaměřili po volbách.

Na poli sportu jsme pyšní zejména na zvýšení dotací pro sportovní kluby. Klubům jsme pomohli i s drahými energiemi, které poslední rok zkomplikovaly rozpočet řadě z nich. Zasadili jsme se o vznikl úplně nového dotačního titulu na podporu individuálních sportovců. Tento ojedinělý titul má za cíl podpořit talentovanou mládež a jednotlivce. Podpořili jsme výstavbu nové sportovní haly pro futsal a házenou na Borských polích. Dlouhodobě podporujeme také zlepšení zázemí pro amatérské sportovce, například rekonstrukcí šaten pro mladé fotbalisty nebo zlepšení zázemí pro pozemní hokejisty. Líbí se nám výstavba unikátního Predátor parku v Křimicích. Celkově se nám podařilo navýšit dotační prostředky do sportu o skvělých 9 milionů korun.

Na poli bezpečnosti se pozornost ubírá hlavně k městské policii. Byla schválena koncepce řízení městské policie do roku 2026, byl představen také nový velitel městské policie, počítá se i s náborem nových strážníků a také se zvýšením náborového příspěvku. Důraz je kladen na zvýšení viditelnosti městských strážníků v ulicích města, především v problémových lokalitách a problémových časech.

Podporujeme také projekty rekonstrukce chátrajících budov, například nechvalně známého  kulturního domu v Červeném Hrádku nebo budovy bývalé konzervatoře na Doubravce. Zároveň schvalujeme výstavbu nebo rozšíření mateřských školek napříč celou Plzní.

Máme radost ze spousty užitečných projektů, které jsou buď už v realizaci nebo jsou schváleny a připravují se. V podpoře sportovců a zlepšení bezpečnosti budeme pokračovat i nadále.

#KOPEME PRO PLZEŇ

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.