V Plzni končí jednočlenné hlídky, strážníci budou opět po dvou

  • Vydáno: 11. listopad 2022

Od pátku 11. listopadu od 18 hodin se do ulic Plzně vrací dvoučlenné hlídky namísto jednočlenných. Vedení Plzně se na tom domluvilo s končícím velitelem strážníků Petrem Vlkem a jeho zástupci. Jde o jeden z dalších kroků, které mají pomoci zlepšit bezpečnostní situaci v Plzni, která je prioritou nového vedení města v čele s primátorem Romanem Zarzyckým. Změnu vyjednal radní pro oblast bezpečnosti Jiří Winkelhöfer.

„Vítám návrat městské policie ke dvoučlenným hlídkám a děkuji gesčnímu radnímu Winkelhöferovi za to, že situaci takto rychle vyřešil. Jedná se o první významný krok ke zlepšení bezpečnostní situace v Plzni. Naším nejbližším úkolem je najít nového velitele strážníků, který městskou policii stabilizuje a zlepší její řízení. Dnes jsme se s kolegy domluvili, že jej budeme hledat v otevřeném výběrovém řízení,“ uvedl primátor Plzně Roman Zarzycký.

„Dnes dopoledne jsem se zúčastnil porady s veliteli služeben městské policie a jednal se zástupci odborů. Na základě toho jsem požádal o znovuzavedení dvoučlenných hlídek do ulic Plzně. Požádal jsem o to i současného končícího velitele a jeho zástupce mi potvrdil, že od dnešních 18 hodin budou hlídky opět fungovat v režimu dvoučlenných,“ přiblížil Jiří Winkelhöfer.

Ten současně připomněl, že Plzeň bude hledat nového velitele. Její stávající šéf Petr Vlk tento týden podal rezignaci na svoji funkci a skončí k 31. prosinci. Právě končící velitel po svém nástupu do funkce v březnu 2021 zavedl v Plzni jednočlenné hlídky, což mělo napomoci tomu, aby bylo strážníky vidět na více místech. Proti tomuto kroku se ovšem zvedla vlna nevole ze strany strážníků, veřejnosti i politiků, a jde o jedno z témat, na němž nové vedení a končící velitel nenašli shodu.

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.