rok 2021 - Výbor pro dopravu

  • Vydáno: 12. prosinec 2021

Výbor pro dopravu

Po celý rok 2021 se výbor pro dopravu scházel minimálně 1x měsíčně. Zasedání výboru je vždy spojeno s účastí hosta ze spolupracujících institucí jako jsou Správa železnic, POVED/Plzeňský Organizátor VEřejné Doprav/, Správa a údržba silnic Plzeňského kraje.

Prakticky po celý rok se řeší rozpočet Plzeňského kraje v oblasti dopravy, plán dopravní obslužnosti Plzeňského kraje, koncepce rozvoje cykloturistiky a cyklodopravy v kraji. Plány Plzeňského kraje v oblasti dopravy na výboru často prezentuje osobně náměstek hejtmanky pro dopravu Ing. Pavel Čížek.

Probírána byla také problematika zavádění bezpečnostních systémů ETSC na tratích v Plzeňském kraji, kdy nové bezpečností systémy eliminují chyby strojvůdců a v případě jejich pochybení zastaví vlak automaticky, aby nedocházelo ke srážkám vlaků.

Celkově lze činnost výboru vnímat pozitivně. Dopravní výbor má řadu svých specifik. Je třeba pochopit nejen samotné údaje z prezentovaných materiálů, ale taktéž vnímat další souvislosti, které v případě přijetí jednoho dopravního opatření přinesou řadu změn v jiných částech dopravy. Členové výboru se do značné míry musí spolehnout na názory odborníků z oblasti dopravy a přihlédnout k jejich vyjádřením.

František Synáč /PRO Plzeň/ - člen Výboru pro dopravu

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.