rok 2021 - Kontrolní výbor

  • 18. prosinec 2021 |
  • Aktuality

Kontrolní výbor

Postavení kontrolního výboru je značně specifické. Zatímco ostatní výbory dohlížejí na činnost Plzeňského kraje v různých oborech, kontrolní výbor dohlíží na činnost ostatních výborů.

Jednou z hlavních činností výboru je ověření, zda všechna hlasování byla provedena v souladu s právním pořádkem, kdy je ověřován počet hlasujících, počet přítomných, a provedení kontroly zápisu a zda byl zápis podepsán pověřenými osobami. Kromě kontroly ostatních výborů se výbor zaměřuje na kontrolu samotného krajského úřadu, krajem zřizovaných organizací a také krajským úřadem vydávaných směrnic. Ze zřizovaných organizací byly kontroly v letošním roce provedeny v Nemocnici následné péče Sv. Anny a v Základní umělecké škole Bedřicha Smetany. Z výborů byly kontrole podrobeny výbor pro zdravotnictví, výbor pro výchovu, vzdělání a zaměstnanost a finanční výbor.

Kromě pravidelných setkání výboru probíhají také kontroly v terénu, při kterých je vždy přítomen předseda výboru a dva jeho členové. Vždy se klade důraz, aby tyto kontroly byly prováděny prezenčně, ale vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci bylo nutné provést v tomto roce tyto kontroly distanční formou prostřednictvím videokonference.

Celkově lze konstatovat, že během kontrolní činnosti nebyly shledány žádné výrazné nedostatky, které by výrazně ohrožovaly chod kontrolovaných subjektů. V případě malých nedostatků došlo k jejich odstranění a uvedení do souladu s právními předpisy.

Ing. Tomáš Kotora /PRO Plzeň/ - člen Kontrolního výboru P

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© PRO Plzeň. All rights reserved.