Petr Maule: Uzavřít Americkou třídu za účelem oživení? NESMYSL

  • Vydáno: 27. leden 2021

Trochu mně spojení těchto dvou slov přijde jako nesmyslné. Pozitivní význam slova oživení a naopak negativní význam slova uzavřít má znamenat, že jedno bez druhého není možné? Prostě nesmysl 

Opravdu zastupitelé myslí vážně o tom, že Americkou udělají městskou třídou pro chůzi a nakupování? Americká třída je krásná, ale dnešní doba je zejména o nákupních centrech jako v Plzni jsou Plaza nebo Olympie. Jenom těžko si můžeme představit, že by lidé chodili v zimě nebo za deště Americkou, když mohou nakupovat v teple uvnitř obchodního centra. Obdobná situace nastane i v létě, kdy „vybetonovaná“ Americká bude jen vyhřátá a lidé opět prchnou do klimatizovaných obchodních center nebo do přírody.

Americká jako místo bez hluku a zplodin? Americká vždy bude v centru města, kde je značné množství hluku a zplodin. Nelze celou Americkou přenést mávnutím kouzelného proutku na klidné místo uprostřed zeleně.

Atraktivní adresa pro firmy i bydlení? Je trochu podivné myslet si, že zákazem vjezdu automobilů se daná lokalita stane atraktivní, právě naopak. Každý podnikatel chce pro svoje podnikání především snadné parkování v dosahu – ať už provozovny nebo kanceláře. Nebude zákaz vjezdu automobilů znamenat naopak exodus společností jinam?

Nestane se tak Americká třída typickým místem, kde se po lavičkách válí pouze bezdomovci a po zemi budou zejména injekční stříkačky a prázdné lahve, a budeme toto honosně nazývat chloubou města?

Nestane se Americká třída místem, jemuž se každý bude chtít vyhnout? Obávám se, že ano a myslím, že by to byla velká škoda, jelikož sejít se U Pomníku a poté na pivo s přáteli na Americké je pro Plzeň typické.

Opravdu si myslíte, že vyhradit Americkou jen pro MHD je řešením, díky kterému se lidé dostanou dříve domů? Člověk pracující na Borech či Skvrňanech a bydlící na Lochotíně nebo Vinicích přes Americkou nejezdí. Naopak uzavření Americké bude znamenat větší zácpy a kolony v křižovatkách, které jsou v blízkosti Americké, tedy v centru města.

Nesnažme se zbytečně měnit něco, co není nutné měnit a funguje to.

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.