Petice pro zachování dvoučlenných hlídek Městské police Plzeň v obvodech

  • 1. květen 2021 |
  • Aktuality

V posledních dnech v Plzni rezonuje rozhodnutí nového šéfa plzeňské městské policie Petra Vlka o zavedení jednočlenných hlídek. Městský policista by tak po našich obvodech chodil sám, dohlížel by na pořádek a jako jednočlenná hlídka by měl zakročit v případě potřeby. Jednočlenné hlídky se týkají pouze služeb ve dne a hlavním cílem je dostat se blíže k veřejnosti a být více viděni na ulici.

Tento postup nemá podporu ani u strážníků, jejichž petici podepsalo 179 zaměstnanců Městské policie Plzeň.
Hlavní důvody našeho nesouhlasu se zavedením jednočlenných hlídek jsou především z taktických a bezpečnostních důvodů.  Citujeme z  textu petice strážníků: „…. samotný strážník na ulici se může dostat do situace, kdy bude ohrožen jeho život a zdraví, popřípadě život a zdraví jiných osob a nebude schopen si přivolat pomoc. Hrozí zde nebezpečí z prodlení, pokud budou další hlídky vytížené nebo od místa hodně vzdálené,“.

Hnutí PRO Plzeň chápe obavy městských strážníků. V době neuspokojivé bezpečnostní situace, neúctě k strážníkům a častého agresivního chování pachatelů přestupků (např. pod vlivem alkoholu nebo omamných látek) požadujeme zachování dvoučlenných hlídek. Především musí být zajištěna bezpečnost strážníků. Chtěli bychom, aby městská policie nebyla občany vnímána pouze jako nástroj pro výběr pokut za špatné parkování. Svůj kredit a prestiž by měla získávat především pomocí občanům v běžném životě.

PRO Plzeň

 

Hlasujte na: https://strawpoll.com/kbdbby5ew

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© PRO Plzeň. All rights reserved.