Navrhli jsme vyšší podporu sboru dobrovolných hasičů

  • 1. prosinec 2021 |
  • Aktuality

V rámci listopadového zasedání výboru seznámil vedoucí odboru bezpečnosti Ing. Radek Svoboda členy výboru s náměty pro rozpočet pro 2022 v oblasti bezpečnosti, veřejného pořádku a krizového řízení.

V rámci diskuse členů výboru navrhli Hana Valachovičová /STAN/ a Petr Maule /PRO PLZEŇ/ přesun 1 milionu korun pro řešení mimořádných událostí na vyšší podporu sboru dobrovolných hasičů. Tento návrh byl předložen z důvodu opakovaného nevyčerpání položky rozpočtu pro mimořádné události a naopak dlouhodobé podfinancování dobrovolných hasičů. V rámci dalších bodů byli členové výboru ujištěni, že ačkoliv celorepublikově není covidová situace příznivá, tak připravenost zdravotnických zařízení v kraji je dostatečná a měly by případný výrazný nápor nakažených zvládnout bez výrazných problému.

Stejně jako v rámci minulých zasedání výboru se projednávaná tématika netočila pouze kolem legislativy, ale zabývala se bezpečností a záchranným systémem. Opětovně byla bylo probíráno financování sborů dobrovolných hasičů, kde je neustále potřeba obnovovat techniku, aby se zajistila maximální akceschopnost těchto sborů v případě lokálních záplav domů apod.

V rámci činnosti výboru pro legislativu, bezpečnost a záchranný systém si velmi chválíme spolupráci nejen s hejtmankou kraje, ale zejména s vrcholnými představiteli integrovaného záchranného systému, kteří se na naše zasedání dostavují a případné nejasnosti vysvětlí a odůvodní nejasnosti, které souvisejí s jejich požadavky na podpory jednotlivých složek IZS.

Petr Maule, Nikola Šimlová - členové Výboru pro legislativu, bezpečnost a záchranný systém

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© PRO Plzeň. All rights reserved.