Informace o vyjednávání: Volby 2022

  • Vydáno: 4. říjen 2022

Aktuální informace o situaci vyjednávání v Plzni 

Městský obvod Plzeň 1 
Hnutí PRO PLZEŇ získalo 3 mandáty zastupitele. 
V rámci rozložení sil v zastupitelstvu jsme podepsali koaliční smlouvu s hnutím STAN, ANO a PIRÁT. Naše hnutí bude mít zastoupení na pozici místostarosty, člena Rady MO1 a také předsedu Finančního výboru. Naše priority pro obvod: Bezpečnost a sport. 
 
Městský obvod Plzeň 2 - Slovany
Hnutí PRO PLZEŇ získalo 4 mandáty zastupitele.
Uzavřeli jsme koaliční smlouvu s hnutím STAN, PIRÁT a SPOLU ( ODS, TOP09 a KDU). Naše hnutí obsadí post místostarosty s gescí bezpečnost a dále obsadíme post předsedy sportovní komise při RMO. 
 
Městský obvod Plzeň 3
Hnutí PRO PLZEŇ získalo 5 mandátů zastupitele. Zde naše hnutí dostalo od voličů opravdu velký mandát. Bohužel hnutí PRO PLZEŇ končí v opozici. Koaliční smlouvu podepsalo: ANO, TOP09, PIRÁT a STAN. Naše hnutí obsadí členy v komisí a také máme předsedu Kontrolního výboru. 
 
Městský obvod Plzeň 4. 
Hnutí PRO PLZEŇ získalo 2 mandáty zastupitele. Koalici podepsalo hnutí ANO a ODS. Pirát a STAN mají předsedy Kontrolního a Finančního výboru. Bohužel naše hnutí zůstane v opozici. 
 
Městský obvod Plzeň 10 - Lhota.
Hnutí PRO PLZEŇ získalo 2 mandáty zastupitele. V současné době jednáme o spolupráci a snažíme se získat post místostarosty s oblastí na rozvoj sportu a volnočasových aktivit v obci. 
 
Město Plzeň: 
Hnutí PRO PLZEŇ získalo 5 mandátů zastupitele. Byli jsme přizváni k jednání s hnutím ANO, STAN a PIRÁT. V rámci této spolupráce jsme ostatním stranám a hnutím jasně deklarovali, že našim cílem je podpora sportu, bezpečnost a doprava v Plzni. Další jednání jsou naplánovaná na tento týden. 
Můžeme zcela potvrdit, že naše hnutí nemá zájem, aby se vedení města opíralo o podporu SPD, jak deklaroval předseda hnutí Radek Mráz v ČT24. 
V Plzni dne 3.10.2022 

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.