Hard working home office day – (snaha o fejeton)

  • Vydáno: 20. březen 2021

Už je zase ráno, respektive 7 hodin a zvoní mi budík. Pro jistotu odkládám jednou nebo dvakrát, takže vstávám z postele kolem 7:15. Zapínám počítač společně s kávovarem a televizí.V rychlosti stihám něco posnídat a kávu pokládám hned vedle myši a za chvilku mně začíná dnešní první videohovor, takže musím zahodit pyžamo a oblékám košili a trenýrky.

Byla ta opravdu rychlovka, víceméně jenom zdvořilostní fráze a výsledek, který se dramaticky blíží nule. Nevadí, takže vyběhnu rychle se psem. Rychlá procházka se mění, neboť každý soused se chci bavit o tom, jak je zima nebo teplo, jak je špatný koronavirus nebo jak nám američtí špioni vnucují čipy do těla při očkování. Když se snažím říct, že nemám čas, tak se diví, neboť jsem přece na home office, a to prý nemusím nikam spěchat.

Naštěstí jsem zase už zpátky v „kanceláři“ a čeká mi další videohovor. Oproti prvnímu se cítím jako člověk, neboť ke košili jsem přidal ještě džíny. Stejně je to jedno, neboť je mně vidět pouze obličej. Přestože je videohovor poměrně dlouhý, tak je opravdu účelný a jeho výsledky jsou snadno prezentovatelné a ověřitelné. Na konci videohovoru, který probíhá jen mezi čtyřma očima jdu však do kolen. Protistrana se slovy „snad vám nebude vadit, když budeme pokračovat a já se u toho naobědvám“ přináší v krabičce svíčkovou s pěti a začíná obědvat. Já mám sice hlad také, ale pro oběd si chodím do blízké restaurace, takže jenom s kručícím žaludkem přihlížím a pokračuji ve videohovoru.

Konečně se dostávám k jídlu i já, sice už je před 14 hodinou, ale obědvám. Telefony se snažím brát vždy, a tak i se soustem v puse hovor zvedám a ptám se, jak mohu pomoci. Protistrana pravděpodobně něco poznala a ptá se, jestli neruší na obědě. Samozřejmě odpovím, že nikoliv a ať se ptá, jak mohu pomoci.

Ještě jsem dneska chtěl domluvit schůzku pro jednání příštítýden. Naneštěstí se nejedná o běžně dostupného smrtelníka, takže se dovolám jen asistentce sekretářky tajemníka daného smrtelníka…

Snad to zítra bude lepší …

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© PRO Plzeň. All rights reserved.