Dejte nám možnost vykázat problémové osoby, vyzvali plzeňský primátor s radním pro bezpečnost premiéra a ministra vnitra

  • Vydáno: 8. srpen 2023

Jiří Winkelhöfer, radní města Plzně pro bezpečnost, společně s primátorem Romanem Zarzyckým vyzvali premiéra a ministra vnitra, aby městům a obcím dali legislativní možnost, jak vykázat ze svého území narkomany, alkoholiky a další narušitele veřejného pořádku, kteří v daném městě nebo obci nemají trvalé bydliště.

S některými lidmi totiž dnes nic nenaděláme. Prohřešků proti zákonu a vyhláškám mají na kontě stovky. Z pokut, policistů a strážníků si nic nedělají. Nepracují, nenechají si pomoct a mají pocit, že nemají žádnou zodpovědnost. Takových lidí máme v Plzni 400. Třetina z toho jsou cizinci, velká část Čechů pak nemá trvalé bydliště v Plzni. Vykázání takových osob z našeho katastru je jediné efektivní řešení. Protože Plzeň musí patřit slušným občanům!

 „Často se jedná o osoby zodpovědné za přestupkové jednání, lidi závislé na alkoholu a návykových látkách. Jen za tři měsíce u některých jedinců evidujeme desítky domluv, pokut a pobytů na záchytné stanici. Řadu takových případů bychom nemuseli vůbec řešit, kdybychom podobné lidi mohli vykázat do místa jejich trvalého bydliště. Přesně takovou možnost po vládě žádáme,“ dodává radní pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality Jiří Winkelhöfer.

„Vážený pane premiére, vážený pane ministře, neberme bezpečnost a sociální situaci našich občanů na lehkou váhu a udělejme společně krok, který může situaci v českých městech a obcích výrazně zlepšit. Za město Plzeň jsme připraveni se na celé věci aktivně podílet a poskytnout vládě ČR plnou součinnost,“ píší v závěru dopisu.

Celý dopis naleznete zde: Otevřený dopis města Plzně premiérovi a ministrovi vnitra ČR

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.