Co si myslí politici o zrušení či zachování parkoviště před budovou magistrátu?

  • Vydáno: 27. prosinec 2022

Rozdílné názory na zachování nebo zrušení parkoviště před budovou magistrátu na plzeňském náměstí Republiky panují nejen mezi politiky z jednotlivých partají v plzeňském zastupitelstvu. Rozdílné názory jsou i mezi členy radniční koalice. I když je aktuálně parkoviště (kterému se přezdívá papalášské) vyhrazené jen pro návštěvy magistrátu a svatby, bývá v poslední době plné i v nočních hodinách, což odporuje jeho provoznímu řádu i smyslu. V Politické koridě Plzeňské Drbny se dozvíte nejen to, kdo z politiků je pro zachování a kdo pro zrušení parkoviště, ale i to, jaké změny se chystají v dopravě v oblasti náměstí Republiky. 

Hnutí PRO PLZEŇ nesouhlasí se zrušením parkoviště před radnicí. Parkoviště by mělo sloužit všem. Přesně to vystihl radní pro bezpečnost Jiří Winkelhöfer: Parkoviště před magistrátem města Plzně, ale i jinými úřady, nebo institucemi, které slouží občanům bereme jako standard. Toto místo má sloužit pro potřeby návštěv magistrátu města Plzně, svateb, delegací, občanům s omezenou mobilitou, ale i veřejnosti ke krátkodobému parkování, např. do 30 minut. Již dnes je problém s krátkodobým parkováním v oblasti centra a nechat svatební hosty parkovat na Rychtářce, popř. sem odklánět parkování pro významné delegace je trochu nedůstojné. Kdyby pak následně měla auta zastavovat přímo před budovou magistrátu, tak by osoby ve vozidle vystupovaly také směrem do komunikace a tramvajové trati, což je dosti nebezpečné. Dnes jsem požádal městskou polici o svolání schůzky s úřadem v mé kanceláři, kde projednáme systém fungování parkoviště. Jeho zrušení nepodporuji. 

Zdroj: https://plzenska.drbna.cz/zpravy/spolecnost/10841-co-si-mysli-politici-o-zruseni-ci-zachovani-papalasskeho-parkoviste-pred-budovou-magistratu.html?utm_source=copy

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© Provozuje PRO Plzeň. Všechna práva vyhrazena.