AMERICKÁ SE OTEVŘE V NOCI, ALE DO BUDOUCNA SE MŮŽE OTEVŘÍT VŠEM VOZIDLŮM

  • Vydáno: 9. únor 2023

AMERICKÁ SE OTEVŘE V NOCI, ALE DO BUDOUCNA SE MŮŽE OTEVŘÍT VŠEM VOZIDLŮM

Hnutí PRO PLZEŇ před volbami prosazovalo znovuotevření Americké třídy pro všechna vozidla. S tímto požadavkem jsme také vstupovali do koaličních jednání a hledali tak možnost, jak změnit současný stav, který je naprosto nesmyslný a umožňuje prakticky projet ulicí všem.


Při koaličním jednání nám předložil náměstek pro oblast dopravy Bc. Aleš Tolar analýzu dopravních podniků, která predikuje navýšení nákladů v případě otevření o 25.000.000,-Kč / rok. Dále poukazuje na možnost zdržení spojů MHD v řádkách minut. Tyto argumenty jsme přijali, avšak stále jsme přesvědčeni, že Americká třída je komunikací primárně tranzitní.

Proměna Americké třídy na bulvár je pro nás nepřijatelná.

Bohužel jsme k plnému znovuotevření Americké třídy nenašli politickou shodu, ale to se v koalicích stává. Nicméně současné opatření - otevření ve večerních hodinách, instalace srozumitelného značení, automatická kontrola projíždějících vozidel a uvolnění práce strážníků pro činnost, kterou mají opravdu dělat - vnímáme pozitivně.

Otevření Americké třídy ve večerních hodinách považujeme za mezikrok k tomu, aby se časem Americká třída proměnila na bezpečnou ulici, kde dojde ke zrychlení autobusové a trolejbusové dopravy a následně může být Americká třída zcela otevřena pro všechna vozidla bez ohledu část dne.

Samozřejmě nás zajímá i váš názor.

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Toužimská 1685/23
323 00 Plzeň

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© PRO Plzeň. All rights reserved.