PRO Plzeň bezpečnou

Chceme výrazné posílení počtu strážníků městské policie v ulicích a problematických místech města. Jejich hlavní náplní práce by nemělo být rozdávání botiček a postih lidí za banální přestupky, ale systematická činnost zajišťující klid a pořádek na veřejných místech. Množství nepřizpůsobivých lidí, kteří obtěžují slušné občany, již překročilo přijatelnou mez.

Chceme prosadit městskou vyhlášku, která na vybraných místech (parky, zastávky, okolí veřejných budov, škol, sportovišť) v Plzni, zakáže pití alkoholu na veřejnosti. Zákaz nebude platit pro restaurační předzahrádky, kde si rádi posedí slušní lidé. Chceme vyhlášku proti problémovým individuím, která holdují alkoholu na veřejnosti a obtěžují tím ostatní (nepořádek, žebrání, znečišťování okolí). Vyhláška umožní městské policii účinněji zasáhnout. Cílem není omezovat slušné lidi, jen ty problémové.

Chceme přímo podporovat státní policii, aby docházelo k větším kontrolám zejména v centru města. Víme, že státní policie účinně pomůže zajistit bezpečí a její práce si vážíme.

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2021 PRO Plzeň