Společně pro NÁVRAT KE SPORTU!

  • 18. březen 2021 |
  • Aktuality

Hnutí PRO Plzeň připravilo bezpečnostní koncepci a obecné pokyny pro rozvolnění sportu v České republice od 1.4.2021! 

Našim cílem je co v nejkratší době umožnit zejména dětem a mládeži opět sportovat. Víme, že dnešní situace není lehká, ale zcela zastavit sportování popř. jiné volnočasové aktivity není pro rozvoj dětí správné. Připravili jsme tak obecné pokyny, které umožní opětovné sportování. Našim vzorem v této koncepci bylo Švýcarsko, kde se po celou dobu boje proti Covid-19 nepřestalo sportovat a nastavené mantinely jsou zcela funkční. Jsme přesvědčeni, že rozvolnění sportu by přispělo ku prospěchu přípravy návratu děti do škol. Naše hnutí je společně se sportovními kluby připraveno koncepci uvést do života a zjistit skutečná data rizik. 

Negativní test = povolenka jít na trénink/utkání. 

Pojďme společně využít nové možnosti testování (které se v posledních dnech rozšířilo) i pro otevření sportovišť a návratu dospělých i dětí ke zdravému pohybu. Když může (musí) otestovaný člověk do práce, proč by se nemohlo s negativním testem i sportovat.

Koncepce se skládá z několika částí 

  1. jak se chovat než půjdete sportovat (příznaky) + testování pomocí antigenních testů 
  2. základní pravidla pro sport dospělých nad 20 let a mládeže pod 20 let 
  3. doporučená časová osa rozdělena do třech etap po dvou týdnech 
  4. co dělat, když se objeví Covid-19 v klubu
  5. dodržování obecných pravidel 

Koncepce ke stažení

http://proplzen.cz/images/Navrat_ke_sportu_PRO_Plzen_2021.pdf

Koncepci Návrat ke sportu jsme jako hnutí zaslali všem poslancům Parlamentu České republiky a také do Národní sportovní agentury

Text: 

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,
jménem politického hnutí PRO Plzeň si Vám dovolujeme zaslat koncept materiálu „Návrat ke sportu“. Naše hnutí je primárně zaměřeno na podporu sportu a školství. Uvědomujeme si, že současná situace není lehká a hlavním cílem je zvládnout boj s pandemií. Nemělo by to ale být na úkor rozvoje našich dětí a mládeže. Proto jsme společně s trenéry různých sportovních odvětví připravili koncepci, která by měla nastartovat bezpečné sportování v ČR. Naší inspirací je Švýcarsko a Rakousko, kde se po celou dobu pandemie prakticky nepřestalo sportovat.

Pojďme společně využít nové možnosti testování (které se v posledních dnech rozšířilo) pro otevření sportovišť a návratu dětí i dospělých ke zdravému pohybu. Když může (musí) otestovaný člověk do práce, proč by se nemohlo s negativním testem i sportovat. Negativní test = povolenka jít na trénink/utkání.

Mgr. Radek Mráz / předseda politického hnutí PRO Plzeň 

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© PRO Plzeň. All rights reserved.