Plzeň se chystá zdražit MHD

  • 22. únor 2019 |
  • Aktuality

Od ledna 2020 může dojít ke zdražení jízdného MHD v Plzni. Tuto možnost připustil primátor Plzně Martin Baxa (ODS) i náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule (TOP 09). Podle radnice totiž v posledních letech enormně rostou náklady na veřejnou dopravu

Je opravdu nutné zdražovat, anebo lze hledat rezervy v nákladech? Město každoročně dotuje dopravní podniky částkou okolo 1 miliardy Kč. Situace se ale bude zhoršovat a města tak bude doplácet 1,2 miliardy korun. Je zřejmé, že každé velké město na městskou hromadnou dopravu doplácí. Přeci jen jedná se o službu obyvatelstvu a to něco stojí. Před volbami se vyjma jediné strany, která chtěla MHD zdarma, nikdo k MHD nevyjadřoval. My chceme cestovat v městské hromadné dopravě, která je příjemná a bezpečná. Z toho důvodu nemůže být zdarma pro každého. Samozřejmě podporujeme bezplatné jízdné pro děti a seniory. 

Pokud se tedy má zdražit MHD na jednotlivém jízdné, nikoliv pro rezidenty, kteří mají předplatné, tak ano, ale ať je MHD čisté, bezpečné - to musí být základní cíl dopravního podniku. 

KONTAKT

PRO PLZEŇ
Úněšovská 2205/17, Bolevec, 323 00 Plzeň
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© PRO Plzeň. All rights reserved.